Prosinec 2011

Hinata a upravené oči

19. prosince 2011 v 21:53 | Silema |  Mé kreslící výtvory...
Ahojte lidi,jen tak jsme vylepšila oči Hyuuga na oči Uchiha.....:D :D :D

Nudný život jedné růžovlásky - 1.Proč jsem já "já"?

17. prosince 2011 v 14:57 | Silema |  Nudný život jedné růžovlásky


Jestli mě zase vyvolá,tak začnu ječet.
Cvoklá Kurenai.Tak jí říkám.Naše nová úča.A co hůř,dneska ji hned první hodinu máme na občanku-zdrávku.
"Jsem zvědavá,jaký mučení pro nás připravila na tenhle týden"povídám,když jsme klusaly po chodbě,abychom se dostaly do třídy dřív než podruhé zazvoní.
"Na úču není tak zlá"povídá Ten Ten.
"Donutí člověka uvažovat.A připadá mi,že ji fakt zajímá,co cítíme.Mně se ty její hodiny líbí."
"Mně ne"řekla jsem.
"Mít mámu cvokařku je už dost šílený, a teď to mám ještě ve škole.Takových řečí o vyjadřování pocitů si užiju dost doma.Kdyby mi tak Kurenai chtěla dát pokoj,vždycky si vybere mě"
"Nejspíš proto,že ve třídě pořád mlčíš.Snaží se přijít na to,co se ti děje v hlavě.Stejně máš kliku.Vaši se tě alespoň obtěžují zeptat,jak ti je.Naši se starají akorát o známky.Jestli mám jedničky,nebo trojiky.Nejspíš bych omdlela překvapním,kdyby se jednou někdo z nich zeptal,jak se cítím."
Ten Ten je moje nejlepší kámoška,nebo byla.Teď už si tím nejsem tak jistá,od té doby co na konci minulého pololetí přišla Temari Sabaku.Ten Ten a já se kamarádíme už od školky.Vždycky jsme všechno dělaly spolu,Ten Ten a já, já a Ten Ten.Všechno jsme měly společné.Šaty,mejkap,cédéčka,tajemství.A pak se objeví Temari a tři jsou podle mě už moc.Ale jak to vypadá,jsem jediná,kdo to tak vidí.Budu se na to muset Ten Ten přímo zeptat,ale v poslední době jsem s ní málokdy sama.
"Tak do třídy děvčátka,na místa,na místa"zavolala za námi Kurenai,když nás dohnala.Doufám,že neslyšela co jsem o ní říkala.
-
Kurenai vypadá dost divně.Fakt hodně divně.Pořád se tváří jako by tlačila leino.A taky se dost často tváří negativně,jako ta komiksová postavička Yoshiko Umuze.Je hubená jako nit a vlasy má tmavě hnědé a rovné...skoro snad přilepené k hlavě.
"Tak děvčátka posaďte se,dnes si máme hodně co povídat"řekla.Už zase.Povídat,povídat a zase povídat.Nemohli bychom si jednou číst?Proč musíme přád mluvit?Copak si nikdo neuvědomuje,že zrovna procházím záhadně zamlklým obdobím? Jako Geri,když odešla ze Spice Girls.
Kurenai se usadila na rohu stolu a vyhrnula se jí sukně,takže jsme viděly nad podkolenkami pořádný kus jejích bledých nohou.Má kůži jako fólie do mikrovlnky.Průhlednou.Jsou pod ní vidět všechny žíly.Takhle ráno by z toho člověk málem vrátil snídani,to vám řeknu.
"Chci,abyste po zbytek pololetí uvažovaly o několika věcech"pokračovala. "Jak jistě víte,brzo bude čas zvolit si předměty,ze kterých budete příští rok chtít zkládat zkoušky..."
V duchu jsem zakvílela.Nemám tušení.Ani nejmenší.
"Vím,že je to závažné rozhodnutí a že si ho musíte rozmyslet.Nechci,aby někdo z vás začal panikařit,nebo se rozhodoval ukvapeně.Máme spoustu času a právě proto chci,abyste o tom začaly uvažovat už dnes a později toho na vás nebylo tolik..."
Pozdě,pomyslela jsem si.Už stejně panikařím jako šílená.
"Chci,abyste přemýšlely o své budoucnosti.O svých cílech,ambicích.Čím chcete být,až budete starší.Ví to už někdo?"Začala se rozhlížet po třídě,tak jsem se přikrčila a snažila jsem se být neviditelná.
"Sakuro?"
Já to věděla.Vidíte? Já věděla,že nejdřív se zeptá mě.
"Ano?"
"Zkus třeba začít ty.Máš už nějakou představu o tom,co bys chtěla dělat?"
Cítila jsem jak rudnu.Všichni se po mně koukali.
Éééééé? Já nevím.Doktorka,Ne,moc krve. Zubařka?Celý den se hrabat lidem v puse.Fuj.
Veterinářka?Jo! Veterinářka.Miluju zvířata.Hned po Ten Ten jsou moji nejlepší kamarádi Ben a Jerry naši labradoři.Takže veterinářka? Mohla bych vystupovat v takových těch pořadech o přírodě a zachraňovat při tom chudáky zvířata.Jenže...Minulý týden Ben stoupnul na střep.Skoro jsem omdlela,když veterinář řekl,že se ta tlapka bude muset zašít.Nemohla jsem se na to dívat.Musela jsem odejít z místnosti jako úplná sralbotka.Byl už pak v pořádku,ale já nemůžu vidět zvíře,které něco bolí.Takže to možná jako povolání není nejlepší nápad.Tak co jiného? Co?
"Já nevím!" vyhrkla jsem a strašně jsem si přála,aby si našla někoho jiného.
"Vůbec nemáš ponětí?" Zavrtěla jsem hlavou.Katsumi Sorako se hlásila,div se nepřetrhla.Jashine zaplať,Kurenai se obrátila k ní.
"Katsumi?"
"Záchranářkou,paňučko"
"Záchranářka? Originální a proč?"
"Abych mohla dávat klukům umělé dýchání.." Všichni se mohli počúrat smíchy.Ona Katsumi je hodně na kluky.
"Má někdo rozumnější nápad?" rozhlédla se Kurenai po třídě....Ale to už se hlásila půlka třídy.
"Spisovatelka,Zdravotní sestra,Letuška!" vykřikovaly holky jedna po druhé.
"Slavná a bohatá" řekla s klidem Temari a všichni zas měli výtlem...Všichni vědí co budou dělat...kromě mě! Sakra!!! Je mi 14 a všichni říkají: Nesnaž se rychle vyrůst a užívej si dětství! A te´d najednou: Čím chceš být?
"Výborně!" prohlásila Kurenai.
"Vy kdo víte čím chcete být,gratuluji a vy kdo nevíte" podívala se na mě "nedělejte si starosti-Dobré východisko je,když si uvědomíte v čem máte silné a slabé stránky.Dnešní semena zítra přinesou ovoce.Dnešní myšlenky se zítra změní v činy.Takže Vám zadám práci,kterou mi odevzdáte na konci pololetí.Stačí mi jedna A4"
vzala křídu a napsala.
Proč jsem já "já"?
"Máte 15 minut na první poznámky"
Připsala ještě pár otázek:
Kdo jsem?
Jaké mám zájmy?
Co chci?
Jaké cíle mám v životě?
Jaké jsou moje silné a slabé stránky?
Jaké povolání bych chtěla dělat?
Celý zbytek hodiny ostatníškrábali jako diví.Věděla jsem co asi píše Ten Ten.Skládá písničky a hraje na kytaru.Chce být nová Alanic Morisettová.Ted' už dokonce vypadá jako ona.Má stejně dlouhé tmavé vlasy a nosí hipísácké oblečení.Můj styl to není,ale Ten Ten to sluší.Podívala jsem se po Temari.Ta taky psala jako blázen.To je typické.je si hrozně jistá sama sebou a tím co chce.Chce btý modelka a nejspíš se jít to povede.Vypadá fantasticky.Její otec je Švéd,takže má medové vlasy s blonďatými pramínky a matka je Norka,takže má lehce růžovou pleť.Já jsem typická anglická růže..No jsem bledá jak papír a mám přírodní růžové vlasy!Radši bych byla tropická kytka jako Temari..Jsem hroozně nudná.Snažila jsem se psát.Jsem v rodině nejmladší a nejmenší,mám jen 155 cm..Mohla bych dělat konkurz na trpaslíka.
Ten Ten čím chceš být? Zpěvačkou
Temari čím chceš být? Modelkou
Sakuro čím budeš ty? Trpaslíkem
Ale dost Sakuro.Přinutila jsem se soustředit.Patnáct minut uplynula jako voda a toto bylo vše co jsem měla.
"Ještě než zazvoní,rozdám vám tyhle formuláře...Pomouhou Vám při psaní té práce." rozdala formuláře a pak zazvonilo.Krátce jsem se podívala na list papíru.A dvojité sakra! Slohovky mi obvykle jdou.Proč jsem já "já"?
Kam se hodím,nebo co chci dělat?
PROFIL OSOBNOSTI
JMÉNO:Sakura Haruno
FYZICKÝ VZHLED:
Věk: 14,ale vypadám na 12
Postava:155 cm.Hubená,prsa mínus A.
Barvy:Růžové vlasy,zelené oči

SOCIÁLNÍ ZÁZEMÍ:
Povolání rodičů: Máma je cvokařka(psychoterapuetka) a táta vlastní místní obchod se zdravou víživou
Vzdělání:Oblíbené předměty:Výtvarka,ájina
Nejslabší předměty: všechny ostatní
Další členové rodiny:
-Naruto a Shikamaru - bratři,Naruto je počítačový šílenec a Shikamaru je sice hezoučký,ale má líbací graf..takže balí holky jenom proto aby si zvýšil líbací graf...
-Dva psi-labradoři: Kato a Mito
Původ: anglicko-skotský,možná mimozemský
Koníčky: čtení,časopisy,staré filmy,telka,šití
PSYCHOLOGICKÝ PROFIL
Ambice: Dobrá otázka
Co mi vadí:
-moji rodiče,protože je to párek přestárlých hipíků
-že mi táta s mámou pořád cpou bylinkový čaje a zdravou výživu
-že je máma posedlá recyklací a nakupováním v sekáčích
-že jsem tak malá
-že moje kamarádka,teď má radši Temari Sabaku

Nově připravované

16. prosince 2011 v 14:40 | Silema |  Oznamka a vůbec
Milí návštěvníci tohoto blogu....připravije so nová povídka........Má přes 25 dílů a je dlouhá........
Kozoroh

1. prosince 2011 v 7:00 | Silema |  HoroskopyStřelec

1. prosince 2011 v 7:00 | Silema |  Horoskopy


Tímto znamením pokračuje vývoj individua v sociální oblasti. Společnost začíná být chápána více v abstraktní úrovni. Střelec se snaží proniknout do podstaty společenských jevů a prostřednictvím společnosti se také realizuje.
Posláním Střelce je rozvoj a integrace společenství. Tradičně bývá spojován s filozofií, náboženstvím, idealismem, vzděláním.

Období Střelce (56 - 63 let)
je etapou, kdy lidé dosahují obvykle maximální společenské realizace a uznání - kdy jejich společenská aktivita vrcholí. Pocty, tituly, řády, medaile a vyznamenání jsou pro Střelce jedním z největších lákadel, a zároveň i tím, co je vede k degradaci a omezenosti.

Střelec 23. 11. - 2. 12. - pod vlivem Merkuru
je povahy smělé, nezávislé a citlivé, s pevným charakterem, zajímá se o lov a sport

Střelec 3. 12. - 12. 12. - pod vlivem Měsíce
má silnou představivost, rád cestuje, zvláště do vzdálených míst

Střelec 13. 12. - 21. 12. - pod vlivem Saturnem
je povahy pevné, citlivé, má rád pohodlí a dobré jídlo

Živel : oheň
Dynamika : proměnná
Vládce : Jupiter
Znamení: ohnivé
Povaha: cholerická
Šťastná léta: 20-23, 37-40
Soulad se znamením: Beran, Lev
Souvztažná barva: azurová
Souvztažný kov: cín
Podřízená část těla: boky, stehna
Kámen znamení: sodalit, chryzokol, tygří oko, safír, obsidián, avanturín, topaz, opál, ametyst, lazurit
Šťastná čísla: 4, 16, 34, 136
Šťastný den: pátek
Šťastná květina: chrpa
Duchovní ochránce: Priapos
Příjemná vůně: máta


Vodnář

1. prosince 2011 v 7:00 | Silema |  Horoskopy


Váhy jsou povětšinou uváděny jako nejvhodnější partneři ve vztahu dvou lidí, naproti tomu Vodnář je základním stavebním prvkem společenství. Představuje společenské projevy, proces vyjadřování společenského postavení a energii k tomu užívanou.
Vodnářovým posláním je zajistit patřičnou odezvu na společenské potřeby. Tradičně bývá spojován s vědou, genialitou, uměním, ale i politikou, revolucemi a humanitou.

Období Vodnáře (70 - 77 let)
jeho pozoruhodné myšlenky jsou považovány za stařecké blouznění - člověk je až příliš vzdálen realitě, je příliš vysílen na to, aby se pokoušel znovu a znovu vysvětlovat, jak se věci mají.

Vodnář 21. 1. - 1. 2. - pod vlivem Venuše
je stydlivý, jemný, melancholický, něžný v lásce

Vodnář 2. 2. - 12. 2. - pod vlivem Merkur
je chytrý, rozumný, mravný, ctižádostivý, má smysl pro humor

Vodnář 12. 2. - 20. 2. - pod vlivem Měsíce
je zdrženlivý, skromný, citlivý, pravdomluvný, neúplatný a příjemný

Živel : vzduch
Dynamika : fixní
Vládce : Saturn a Uran
Znamení: vzdušné, studené
Povaha: sanquinická
Šťastná léta: 21-26, 40-45
Soulad se znamením: Blíženci, Váhy
Souvztažná barva: šedá
Souvztažný kov: olovo
Podřízená část těla: bérce, tepny, kotníky
Kámen znamení: akvamarín, chryzokol, jaspis, obsidian, topaz, tyrkys, opál, fluorit, safír, sodalit
Šťastná čísla: 3, 9, 15, 45
Šťastný den: sobota
Šťastná květina: kapradí
Duchovní ochránce: Demeter
Příjemná vůně: mák

Ryby

1. prosince 2011 v 7:00 | Silema |  Horoskopy


Ryby, dvanácté a tedy poslední znamení zvěrokruhu. Druhé velmi rozporuplné znamení. Nakonec už v grafickém znázornění Ryb vidíme dvě naproti sobě plující ryby, čímž je jasně vystižena samotná rozpolcenost tohoto znamení. Rybami je vývojový cyklus individua dokončen.
Posláním Ryb je dosáhnout v konečné fázi souladu mezi oběma protichůdnými životními energiemi. Tradičně bývají Ryby spojovány s mysticismem, sensitivitou, hlubokým pocitovým rozsahem. Ryby mohou také často řešit své osobní problémy útěkem z reality, či sklonem k závislosti na alkoholu apod.

Ryby 21. 2. - 1. 3. - pod vlivem Saturnu
jsou tvrdošijní, vrtošiví, s neutuchajícími sny, milující samotu

Ryby 2. 3. - 11. 3. - pod vlivem Jupitera
mají rádi moc a slávu, jsou citliví i ješitní, čestní a velkolepí

Ryby 12. 3. - 20. 3. - pod vlivem Marsu
jsou nároční, společenští, citliví, ochotní, mají rádi kolektivní zábavu

Živel : voda
Dynamika : proměnlivá
Vládce : Jupiter a Neptun
Znamení: vodní, vlhké, studené
Povaha: flegmatická
Šťastná léta: 22-47
Soulad se znamením: Rak, Štír
Souvztažná barva: barva moře
Souvztažný kov: cín
Podřízená část těla: nohy (chodidla), mízní systém
Kámen znamení: ametyst, fluorit, korál, safír, jadeit, tyrkys, adulár, perly, akvamarín, lazurit, sodalit, křišťál
Šťastná čísla: 4, 16, 34, 136
Šťastný den: pátek
Šťastná květina: chrpa
Duchovní ochránce: Herakles
Příjemná vůně: máta