Objeveno tělo Anny Janatkové

16. března 2011 v 17:56 |  Oznamka a vůbec

Policie našla tělo ztracené Aničky

Policisté v pražské Troji ve středu s největší pravděpodobností nalezli ostatky pohřešované Aničky Janatkové. Informaci o nalezení těla potvrdila Novinkám pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová. Podle policejního zdroje Práva je téměř jisté, že jde o Annu Janatkovou. Na místo jedou i rodiče Aničky. Policisté podle zdroje Práva odpoledne v Mostě zadrželi muže, kterého již dříve v souvislosti s případem vyšetřovali.

Video

Policisté našli v Tróji tělo, patrně patří pohřešované Aničce
zdroj:Novinky

Jaké zařízení testovali policisté v Troji?

Policisté testovali novou technologii, místo si vybrali zcela náhodně. Novinka spočívá v tom, že policisté v rojnici v terénu mají speciální GPS přístroje, jejichž signál je přenášen do přenosového vozu v místě pátrání.
Tam policista sleduje a přímo vyhodnocuje záběry z terénu, na kterých vidí profil terénu, předměty a vše další. V případě potřeby může policisty okamžitě nasměrovat na konkrétní body nebo místo.
Dnes 13:13 - Praha
(Aktualizováno: 17:22 )
"V pražské Troji byly skutečně nalezeny ostatky a s největší pravděpodobností patří Aničce Janatkové," řekl zdroj Právu.
Pokud expertíza potvrdí, že jde o Aničku, její jméno možná zmizí z médií
"Vzhledem k velikosti ostatků by se mohlo jednat o dítě," řekl Právu policejní prezidentPetr Lessy.
Místo nálezu těla
Místo nálezu těla
FOTO: Mediafax
Mluvčí pražské policie Andrea Zoulová v obležení novinářů poblíž místa nálezu těla
Mluvčí pražské policie Andrea Zoulová v obležení novinářů poblíž místa nálezu těla
FOTO: Petr Hloušek,Právo
Místo, kde policisté nalezli tělo
Místo, kde policisté nalezli tělo.
FOTO: Mediafax
Policieobsadila ulici Pod Havránkou na trojské pláni a nikoho do této lokality nepouští. Na místo nálezu dorazil před 14. hodinou lékař, s největší pravděpodobností k ohledání těla. Ve 14:15 odjel.
Na místo byl povolán také policejní vrtulník.
Pohřešovaná Anna Janatková
Pohřešovaná Anna Janatková
Nalezené ostatky před 15. hodinou odvezla pohřební služba. Bude následovat pitva. Její výsledky by měly být známy během několika hodin. Kvůli zachování stop nechtěli policisté tělo zatím blíže ohledávat, uvedla Zoulová.
Podle ní by policie ještě během středy chtěla definitivně potvrdit totožnost oběti.
Místo nálezu těla
Místo nálezu těla
FOTO: Mediafax
Vyšetřovatelé na místě nálezu těla v pražské Tróji
Vyšetřovatelé na místě nálezu těla v pražské Tróji
FOTO: Petr Hloušek,Právo
Tělo zakopané v zemi objevili kriminalisté poblíž místa, kde se už na podzim našly klíče zmizelé devítileté dívky, tedy mezi rozestavěnými domy v ulici Pod Havrankou.
Policisté na stejném místě hledali již loni na podzim, ale kvůli špatným klimatickým podmínkám ani speciálně vycvičený pes nic nenalezl. Nyní se objevily ostatky, které byly zakopány hluboko v zemi, díky speciální 3D technologii zapůjčené od policejního prezídia.
Auto pohřební služby na místě nálezu těla
Auto pohřební služby na místě nálezu těla
FOTO: Petr Hloušek,Právo
K vyhrabání ostatků také přispěla divoká zvěř, konkrétně divoká prasata, která na místě řádí, řekla Právu Zoulová.

Podezřelý půjde znovu k výslechu

Kriminalisté chtějí znovu přivézt na výslech muže, který byl v souvislosti se zmizením Aničky už dříve zadržen a obviněn z omezení osobní svobody. Soudce na něj ale odmítl uvalit vazbu. Policie ve středu odpoledne zadržela obviněného Otakara K. v Mostě, řekl Právu důvěryhodný zdroj. Muže zatím nevyslýchají. Podle zdroje začnou ve chvíli, kdy se potvrdí, že nalezené tělo je pohřešovaná dívka.
Už při dřívějších výsleších muž přiznal, že měl v ruce dívčin batoh, na němž se také našly jeho otisky. Že by o ní cokoliv dalšího věděl, odmítl.
Kriminalisté požádali rodiče dívky, aby se dostavili na policii. Výslovně jim ovšem neřekli, že Annu našli.
FOTO: Ondřej Lazar Krynek,Mapy.cz
"Zkoušeli jsme nové 3D technologie a nalezli jsme určitou indicii, která by mohla souviset s pátráním po Aničce Janatkové," řekla Novinkám v reakci na informaci o nálezu mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová.
Podle zdrojů agentury Mediafax policisté objevili torzo se zbytky tkáně.
Ode dne zmizení po Aničce pátraly každý den desítky policistů, městských strážníků, vojáků, hasičů a psovodů. V Troji se ale našel jen její batoh a láhev s pitím a později byly v prohledávané oblasti nalezeny klíče, které děvčeti údajně také patřily.
Policisté v Troji našli lidské tělo. Expertiza ukáže, zda jde o pohřešovanou Annu Janatkovou.
Policisté v Troji našli lidské tělo. Expertiza ukáže, zda jde o pohřešovanou Annu Janatkovou.
FOTO: Alena Kovářová,Novinky
Policieloni v prosinci uvedla, že stopou v případu by mohl být neznámý muž, který byl v den dívčina zmizení viděn v Troji s děvčetem podobným Aničce. [celá zpráva]

Podezřelý skončil na svobodě

Anna Janatková zmizela loni 13. října odpoledne cestou ze školy v chatové oblasti v Troji. Od té doby o ní nebyly žádné zprávy. Rozsáhlé pátrání první den přineslo kriminalistům nález jejího batohu. Pomocí nalezených stop pak vypátrali a zadrželi 41letého muže, kterého i obvinili ze zbavení osobní svobody.
Policisté u vozu lékaře záchranné služby na místě nálezu těla.
Policisté u vozu lékaře záchranné služby na místě nálezu těla.
FOTO: Michal Doležal,ČTK
Muž se ale přiznal pouze k tomu, že držel batoh v ruce. Soudce pro nedostatek důkazů neuvalil na muževazbu, je vyšetřován na svobodě.
Kvůli hledání Aničky vodohospodáři v prosinci snížili i hladinu Vltavy. Ani toto pátrání nepřineslo výsledek. [celá zpráva]
Pátrání po Anně Janatkové z Prahy
13.10.2010
Devítiletá Anna Janatková se vrací ze školy. Rozloučí se s kamarádkou a směřuje domů chatovou oblastí v pražské Troji. Od té doby ji nikdo neviděl. Další dny stovky policistů prohledávají celou oblast, nalézt dívku se však nepodařilo. Rozsáhlá pátrací akce v pražské Troji byla ukončena 17. října.
16.10.2010
Otec pohřešované dívky nabízí v televizi případnému únosci odměnu 3,5 miliónu korun za propuštění dívky na svobodu. Na výzvu reaguje velké množství podvodníků, kteří chtějí na situaci vydělat.
19.10.2010
Policie zadržela muže podezřelého z únosu dívky, jehož DNA se našlo na nalezeném batohu ztracené dívky.
22.10.2010
Podezřelého muže policie obvinila z trestného činu zbavení osobní svobody. Jedenačtyřicetiletý recidivista se k činu nepřiznal, policisté proti němu mají jen nepřímé důkazy. Byl propuštěn na svobodu. Policie ho dále stíhá.
9.11.2010
Rodiče Anny znovu nabídli odměnu ve výši 3,5 miliónu korun tomu, kdo zachrání a vrátí jim jejich dceru. V polovině listopadu pak policie vypátrala a obvinila 31letého muže z Ostravy, který se pokusil rodiče vydírat.
23.11.2010
Policisté znovu pátrají v Troji.
6.12.2010
Po dívce se pátrá i v Rakousku. Rakouská média zveřejnila snímky a popis ztraceného děvčete.
9.2.2011
Pražští policisté začali hledat člověka, kterému patří taška a bunda nalezené nedaleko pravděpodobného místa zmizení Anny. Podle policistů věci mohly být majiteli ukradeny.
28.2.2011
Čtyřiadvacetiletý Jan Zita z Plzně, který vydíral rodinu dívky, dostal u Okresního soudu Plzeň-jih podmíněný trest 2,5 roku vězení s odkladem na pět let. Za informace o dítěti požadoval čtvrt milionu korun.
16.3.2011
Policie informovala, že v pražské Troji bylo nalezeno tělo. Zda se jedná o pohřešovanou Annu, musí potvrdit expertiza.

Video

Policisté pátrali po Aničce několik týdnů. Zdroj: Stream.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 1950's evening dresses 1950's evening dresses | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 16:07 | Reagovat

I wanted to follow along and allow you to know how great I treasured discovering your site today. I'd personally consider it a real honor to do things at my place of work and be able to utilize tips shared on your site and also engage in visitors' opinions like this. Should a position associated with guest author become on offer at your end, you should let me know.
http://www.isdress.org

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama