Havlovi se přitížilo

7. března 2011 v 18:05 |  Oznamka a vůbec

Havlovi se přitížilo, má problémy s dýcháním

Bývalému prezidentu Václavu Havlovi se přitížilo a až do premiéry svého prvního filmu Odcházení se bude doma zotavovat. Jeho osobní asistentka Ivana Reichlová Novinkám potvrdila, že exprezident onemocněl zánětem horních cest dýchacích.
Václav Havel
Dnes 15:39
(Aktualizováno: 17:48 )
"Bylo toho na něj v poslední době hodně, program byl opravdu náročný, a navíc jsou teď častější chřipky, takže to není překvapivé, že onemocněla," sdělila Novinkám Reichlová s tím, že k léčbě nebyla nutná hospitalizace.
Podle ní byla Havlova kancelář nucena zrušit všechny schůzky a další program, nicméně 24. března by se měl již premiéry Odcházení zúčastnit.
Pro exprezidenta znamená jakékoli respirační onemocnění zvýšené riziko, protože mu lékaři v roce 1996 odebrali polovinu pravé plíce kvůli zhoubnému nádoru. Havel má potíže se zdravím často, a to nejen s plícemi.

Chatrné zdraví bývalého prezidenta

Například loni během svého pobytu v USA měl vážné problémy se srdeční arytmií a musel být v New Yorku pět dní v intenzivní péči lékařů. Potíže vzniklé arytmií se podle exprezidenta opakují od operace plic.
I minulý rok v březnu však měl problém s dýchacími cestami. Lékaři mu kvůli zánětu průdušek nasadili antibiotika. Kvůli nemoci se nesešel s britským princem Charlesem, který byl v Česku na návštěvě.
Nepříznivé pro jeho zdraví je i to, že léta kouřil a že v 80. letech byl jako disident vězněn. V minulých letech exprezident podstoupil rovněž operaci tlustého střeva a měl potíže s kýlou.
Okopírováno ze serveru: Novinky.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama